• Plavecký výcvik pre 1. - 3. ročník: Super voda a kopec zábavy!

• Od 3. do 9. apríla sme sa my, prváci, druháci a tretiaci, zúčastnili v plavárni na Mokrohájskej plaveckého výcviku. Počas piatich dní sme sa pod dohľadom skúsených inštruktorov učili plávať a zažili sme kopec zábavy.

Začiatočníci sa skamarátili s vodou, učili sa splývať, dýchať a zabrať nohami. Pokročilí plavci už brázdili vodu ako delfíny a zdokonaľovali rôzne plavecké štýly. Všetci sme sa poriadne vyšantili a tešili sa z pokroku, ktorý sme urobili.

Fotky z výcviku nájdete v našej fotogalérii, tak sa pokochajte! Uvidíte aj tretiakov Maxa a Benjamína ako nám sušia vlasy.

Prečo sme vlastne plávali?

• Aby sme sa naučili plávať a stali sa z nás super plavci.
            • Aby sme boli silnejší a šikovnejší.
            • Aby sme sa nebáli vody a verili si.
            • Aby sme poznali pravidlá bezpečnosti pri plávaní.

Sme radi, že sme si to mohli užiť.

Veľká vďaka patrí všetkým inštruktorom a pani učiteľkám, hlavne Zuzke Florišovej a Petrovi Vavákovi, ktorí sa o nás starali a vo všetkom nám pomáhali.

Ešte pár infošiek:

• Toto bol už druhý plavecký, spolu z našej ŠKD tento rok plávalo 96 detí
            • Pri plávaní sme používali skratku Č_O_P_U_Š – čapica, šľapky, plavky, uterák a šľapky. Vďaka tejto skratke sme v plavárni vôbec ale že vôbec nič nezabudli!

• V autobuse naspäť sme buď spali alebo hrali s učiteľmi hry, napríklad sme si dávali otázky o sebe. Cesta nám tak rýchlo ubehla.
            • Počas výcviku sme nemali žiaden úraz.
            • Dostali sme zlaté medaily, nie sú až tak úplne zlaté, ale aj tak nás veľmi potešili.
            • Každý deň sme mali po plávaní nie asi sme ozaj dobré deti 😊

Peter Vavák

• Zápis do 1. ročníka

• Tešíme sa na Vás budúci školáci na zápise do 1.ročníka ZŠ Plickova vo štvrtok 18.4. a piatok 19.4.2024 od 15:00 do 18:00 hodiny.

• Deň otvorených dverí

• Milí rodičia predškolákov, pozývame Vás na predzápisový Deň otvorených dverí v Základnej škole Plickova v stredu 10.apríla 2024, buď predpoludním od 9:30 do 11:30 hodiny alebo popoludní od 14:00 do 16:00 hodiny.