• 2% z daní

• Vážení rodičia.

Ďalším zdrojom peňazí pre našich školákov je možnosť venovania 2% z daní, ktoré následne budeme čerpať pre potreby našich detí.

Máte niekoľko možností, ako sa k tlačivu na darovanie 2% dostanete, a čo s ním ďalej:
          1. V škole budeme distribuovať vytlačené tlačivo na poukázanie 2%. Do tohto tlačiva treba vpísať Vaše osobné údaje a údaje o výške zaplatenej dane.
          2. Tlačivo na poukázanie 2% dostanete aj od svojho zamestnávateľa, v tom prípade doňho vyplňte údaje o našom OZ Plickova deťom.
          3. Predvyplnené tlačivo vo formáte pdf je aj prílohou tohto oznámenia. To si môžete vytlačiť a postupovať ako v bode 1.

Vyplnené tlačivo spolu s potvrdením o zaplatení dane (ktoré si vypýtate od Vášho zamestnávateľa) treba poslať na daňový úrad najneskôr do 30.4.2024. Podrobný postup si môžete pozrieť napr. na tomto linku https://navody.digital/zivotne-situacie/2-percenta-zamestnanec

Je aj možnosť odovzdať ich v kancelárii školy (môžete odovzdať aj v uzavretej obálke), kde sa budú od rodičov postupne zbierať a škola ich následne všetky doručí na Daňový úrad.

Vopred ďakujeme každému rodičovi, starému rodičovi, či inému rodinnému príslušníkovi alebo kamarátovi, ktorý sa svojím príspevkom rozhodne pomôcť našim deťom!

Predsedníctvo Rodičovského združenia Plickova deťom a vedenie školy

Vyhlasenie_2__z_dane_z_roku_2023.pdf